Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Opilá agresorka po hádce v jihlavském baru mrskla muži sklenici do obličeje

Autor: David Kratochvíl - Friday, 23. 2018, 22.10 hod.

Trestní stíhání má na krku mladice (21) z Jihlavy, která v  baru v krajské metropoli mrštila z nenadání sklenkou do obličeje po hádce muži (28). Toho musela záchranka odvézt do nemocnice na ošetření. Případ se odehrál loni 23. prosince. Policie o něm informovala až nyní.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání ženy, která v jihlavském zábavním podniku zranila o sedm let staršího muže. Obviněna byla ze spáchání dvou trestných činů, a to pokusu zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví.

 23. prosince byla žena v hudebním klubu v areálu zábavního a obchodního centra v ulici Březinova. Kolem třetí hodiny v noci vznikla mezi ní a osmadvacetiletým mužem slovní rozepře.

Náhle vzala žena z barového pultu sklenici a z bezprostřední blízkosti ji úmyslně hodila muži do obličeje takovou intenzitou, že se sklenice o obličej roztříštila. Navíc byl útok tak rychlý a nečekaný, že na něj muž nedokázal nijak reagovat.

Utrpěl zranění, které si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Do podniku byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže odvezla na ošetření do nemocnice. Po přijetí oznámení o fyzickém napadení vyjela na místo také policie.

Strážci zákona provedli u ženy dechovou zkoušku, při které jí naměřili přes jedno a půl promile alkoholu. K provedení nezbytných úkonů jí odvezli na oddělení. 

Napadený muž utrpěl na obličeji tržně zhmožděné rány. "Přesto měl štěstí, neboť s ohledem na způsob, intenzitu a oblast, kam byl útok směřován, mohlo dojít k daleko vážnější újmě na jeho zdraví a tento následek nenastal pouze náhodou," říká k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Kriminalisté shromáždili na základě prověřování důkazy a poté zahájili trestní stíhání mladice. Případ dále vyšetřují.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama