Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Opilá řidička to na Žďársku napasovala do betonového sloupku. Zranila se

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 11. 2018, 18.18 hod.

Ke zranění na mol opilé řidičky (35) došlo v neděli krátce chvíli po obědě při dopravní nehodě na silnici spojující Tasov s Velkým Meziříčím na Žďársku. Šoférka to se svým vozem napálila do betonového sloupku. Záchranáři zraněnou ženu převezli do nemocnice. 

V neděli patnáct minut po poledni byla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí vyslána k nárazu osobního vozidla do betonového sloupku na komunikaci spojující Tasov a Velké Meziříčí. 

Při nehodě se zranila řidička osobního vozidla Škoda Octavia (35). Hasiči zraněné ženě poskytli  předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků ji předali do jejich péče. Po nezbytném ošetření na místě události byla zraněná žena transportována sanitním vozem k dalšímu ošetření do nemocnice. Žena cestovala ve vozidle sama.

Po dobu zásahu byl na komunikaci omezen provoz. Obnovit se ho podařilo po druhé hodině odpoledne.  Podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové řídila žena vozidlo opilá. Strážci zákona jí dechovou zkouškou naměřili 2,77 promile alkoholu v dechu. 

Pří průjezdu pravotočivou zatáčkou řidička podle ní nepřizpůsobila rychlost jízdy a na mokré komunikaci přejela s vozidlem do levé poloviny vozovky, kde na drobném štěrku dostala smyk, který nezvládla.

Poté vjela s vozidlem vlevo mimo komunikaci, kde narazila přední částí vozidla do zděného pilíře oplocení obory. Po nárazu bylo vozidlo odhozeno zpět na komunikaci.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky, která musela být vozidlem zdravotnické záchranné služby převezena k ošetření do nemocnice v Třebíči. Ke zranění jiných osob nedošlo. Na vozidle Škoda Octavia vznikla hmotná škoda ve výši asi 70.000 korun, na poškozeném oplocení obory vznikla hmotná škoda ve výši asi 20 000 korun. 

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama