Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

Opilá žena se s autem na Pelhřimovsku několikrát přetočila přes střechu

Autor: David Kratochvíl - Monday, 19. 2020, 14.26 hod.

Žena usedla za volant pod vlivem alkoholu. S vozidlem v neděli odpoledne havarovala a několikrát se na Pelhřimovsku přetočila přes střechu.

Policisté šetří vážnou dopravní nehodu, která se stala v neděli 18. října kolem čtvrté hodiny odpoledne na Pelhřimovsku. Policisté prvotním šetřením na místě zjistili, že řidička (26) osobního automobilu Toyota Aygo projížděla po silnici III/12924 ve směru od obce Kletečná na Hněvkovice.

„Při průjezdu pravotočivou zatáčkou, zřejmě vlivem silné podnapilosti, nepřizpůsobila rychlost jízdy a vyjela do protisměru na pravou nezpevněnou krajnici, kde dostala smyk. Ten nezvládla a vyjela vlevo mimo komunikaci do přilehlého pole, kde se s vozidlem několikrát převrátila přes střechu,“ doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Při dopravní nehodě se řidička lehce zranila. Ve vozidle v době nehody cestovala sama. Policisté provedli u ženy dechovou zkoušku na alkohol. Zkouška měla pozitivní výsledek – 2,29 promile alkoholu v dechu.

Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,32 promile alkoholu v dechu. Záchranka ženu odvezla do nemocnice. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 60 000 korun. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama