Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Opilá žena v Humpolci ujela od nehody. Senior pod parou boural v Šlapanově

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 3. 2018, 22.20 hod.

Hned dvě nehody v pátek způsobili řidiči, kteří šoférovali pod vlivem alkoholu. V Humpolci na Pelhřimovsku šoférka (38) od karambolu dokonce ujela. Další opilec (71) boural ve Šlapanově na Havlíčkobrodsku. V Třebíči zase strážci zákona načapali za volantem muže (63), který za ním neměl pro změnu co dělat, protože o řidičák přišel. 

Nejdřív před šestou hodinou večer řidička v Humpolci na Pelhřimovsku ve Škodě Fabia jela směrem k ulici Svépomocná. Na přímém úseku silnice nezvládla řízení vozidla a narazila do zaparkovaného automobilu VW Sharan.

Poté z místa dopravní nehody odjela a pokračovala v jízdě na ulici Soukenická, kde zastavila. Ke zranění osob nedošlo. Přivolaní policisté provedli u ženy dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 1,78 promile alkoholu.

Další dvě zkoušky vykázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz. Dále se osmatřicetiletá řidička podrobila lékařskému vyšetření, při kterém jí byla odebrána krev.

"Místo dopravní nehody policisté ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Nehodu i řízení pod vlivem alkoholu dále šetří," doplnila k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Ve Šlapanově boural opilý penzista

Pak ji napodobil šofér, který havaroval v obci Šlapanov na Havlíčkobrodsku. Policisté zjistili, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Před jedenáctou hodinou večer jel jednasedmdesátiletý řidič vozidla Peugeot po silnici ve směru od Smilova.

Při odbočování vlevo sjel do silničního příkopu. Při dopravní nehodě se řidič zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do havlíčkobrodské nemocnice.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,6 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho vykázaly i obě opakované dechové zkoušky.

Řidič předložil neplatný řidičský průkaz, který mu policisté zadrželi. Při kontrole vozidla zjistili, že nemá platnou technickou prohlídku, a dále vzniklo na základě šetření podezření, že řidič nebyl během jízdy připoután bezpečnostním pásem.

Policisté místo dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. Poškozením vozidla vznikla škoda přibližně deset tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ prověřují. 

O řidičák přišel, to mu ale nevadilo

Ze spáchání trestného činu je podezřelý také třiašedesátiletý muž, kterého policisté přistihli při řízení vozidla, i když to má zakázáno. Před necelým měsícem mu byl totiž rozhodnutím městského úřadu uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho roku.

Přesto muž v pátek 1. června usedl za volant automobilu Škoda Felicia a po jedenácté hodině dopoledne ho policisté zastavili v Třebíči na ulici Pražská. Dechová zkouška byla u řidiče negativní.

Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté dále prověřují. 

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama