Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

Opilec (42) boural v autě u Měšína na Jihlavsku. Nadýchal přes čtyři promile

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 10. března 2019, 11.50 hod.

Dost možná o rekord se postaral opilec (42), který v pátek dopoledne boural v zatáčce u Měšína na Jihlavsku. Při dechové zkoušce nadýchal přes čtyři promile.

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 8. března krátce před půl devátou dopoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na komunikaci II/352 v katastru obce Měšín na Jihlavsku.

Dvaačtyřicetiletý řidič motorového vozidla VW Sharan projížděl po silnici ve směru jízdy od Měšína směrem na Jihlavu. Po projetí levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo komunikaci, kde s vozidlem havaroval.

Při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění, kdy byl následně na místě nehody vyšetřen posádkou zdravotnické záchranné služby a poté byl převezen do Nemocnice Jihlava k dalšímu vyšetření.

Policisté u řidiče provedli na místě nehody dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 3,83 promile alkoholu v dechu řidiče. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 3,94 promile alkoholu a 4,07 promile alkoholu v dechu řidiče.

Policisté řidiče vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, kterému se podrobil. Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta na částku 20 000 korun.

"Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama