Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Opilec schoval zbraň do bubnu pračky, skončil na záchytce

Autor: Tisková zpráva - Saturday, 10. 2018, 11.53 hod.

K hodně netradičnímu zásahu vyjížděli ve středu jihlavští policisté. Na mol opilého cizince převezli z ubytovny na záchytku. Ostatní spolubydlící ohrožoval zbraní, kterou před příjezdem hlídky ukryl do bubnu pračky. 

Ve středu 7. února byli policisté po deváté hodině večer přivolání do jihlavské ubytovny, kde se dle přijatého oznámení pohyboval muž se zbraní. Na místo ihned vyjela policejní hlídka.

Policisté muže nalezli na jednom z pokojů, byl značně opilý, zbraň u sebe neměl. U osmačtyřicetiletého cizince provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,32 promile alkoholu, opilého cizince policisté zajistili.

Kde je zbraň ukryta, odmítal i přes opakované výzvy policistům sdělit, nalezena byla následně v bubnu pračky. Jednalo se o plynovou pistoli, policisté ji zajistili.

Na základě šetření zjistili, že se muž se zbraní pohyboval v prostoru ubytovny, kde s plynovou pistolí manipuloval, nikoho přímo neohrožoval. Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Cizinec je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku zbraní a střeliva, dále přestupku proti veřejnému pořádku, které policisté dále šetří.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama