Dnes je Monday, 19. 2021. Svátek má Rostislav

Opilec se chtěl do domu exmanželky a za dětmi na Telčsku vlámat lopatou

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 12. 2019, 09.08 hod.

Nadýchal víc než dvě promile. V tomhle stavu se ale chtěl muž dostat do domu exmanželky na Telčsku. Lopatou se snažil překonat dveře. Nakonec ho policisté transportovali na záchytku. 

V sobotu 9. února přijali policisté po deváté hodině večer na tísňové lince 158 oznámení od ženy, která žádala o pomoc. Značně opilý bývalý manžel se snažil dostat do domu, kde ale sám nebydlí, žije zde žena s dětmi.

Do obce na Telčsku okamžitě vyjela policejní hlídka. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že muž se za použití lopaty pokouší překonat dveře, aby se mohl dostat do domu.

Svého jednání zanechal až po opakované výzvě policistů. Ke zranění osob nedošlo. Policisté opilého muže zajistili. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 2,04 promile alkoholu. Třiačtyřicetiletý muž nebyl schopen srozumitelné komunikace, ani samostatné chůze.

Policisté ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Místo činu ohledali a zadokumentovali. Dveře i jejich skleněná výplň byly poškozeny, škoda ještě nebyla vyčíslena.

"Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody, případ dále prověřují," doplnila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama