Dnes je Thursday, 28. 2021. Svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)

Opilec se snažil se dostat do cizího bytu, poničil dveře a skončil na záchytce

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 3. 2018, 17.05 hod.

Výlet na záchytku absolvoval ve čtvtek v podvečer muž (30) ze Žďárska. Z Nového Města na Moravě ho tam odvezla policejní hlídka, protože při dechové zkoušce nadýchal více než dvě promile. Strážci zákona ho zajistili poté, co se dobýval do jednoho z bytů v Masarykově ulici a na dveřích způsobil škodu za zhruba tisíc korun.

Ve čtvrtek krátce před čtvrtou hodinou odpoledne přijali policisté na tísňové lince oznámení o opilém muži, který se násilím dobýval do jednoho z bytů v ulici Masarykova v Novém Městě na Moravě.

Na místo vyjela hlídka. Muž však ještě před jejím příjezdem utekl. Policisté zjistili, že poškodil jedny z dveří, které se nacházejí na chodbě domu, čímž majiteli způsobil škodu kolem tisíce korun.

Policisté vše zadokumentovali jako přestupek proti majetku. Muž se však po nějaké době do domu vrátil a opět pokračoval v protiprávním jednání, kterého zanechal až v době příjezdu policejní hlídky.

Jednalo se o muže (30) ze Žďárska, který vykazoval známky značné opilosti. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 2,22 promile alkoholu.

"Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání nadále pokračovat, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění," vysvětlila krajská policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Muž se bude zodpovídat ze spáchání přestupku proti majetku.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama