Dnes je Čtvrtek, 23. ledna 2020. Svátek má Zdeněk

Opilému řidiči (25), který autem u Čenkova zabil dva lidi hrozí až 10 let

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 18. srpna 2019, 09.41 hod.

Kriminalisté z odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava, kteří se zabývají vyšetřováním nedělní tragické dopravní nehody, která se stala na Jihlavsku, dnes zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého řidiče. 

Muže vyšetřovatel obvinil ze dvou trestných činů – usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní stíhání muže bude vedeno na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až deseti let.

V neděli 18. srpna před krátce třetí hodinou ranní přijali policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě - střetu osobního vozidla s chodci.

Dopravní nehoda se stala na silnici III. třídy mezi obcí Čenkov a městem Třešť. Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Dva chodci ve věku 17 a 18 let utrpěli při dopravní nehodě velmi vážná zranění, kterým přes veškerou snahu záchranářů, na místě podlehli.

Na místo tragické nehody byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava a policisté s kriminalisty začali s důkladným ohledáním místa nehody a výslechem dostupných svědků události.

Při prvotním šetření na místě a na základě výpovědí svědků policisté zjistili, že pětadvacetiletý řidič s osobním vozidlem VW Passat Variant projížděl po silnici ve směru od Čenkova na Třešť.

Na přímém úseku silnice vlivem silné opilosti vyjel s vozidlem vlevo do protisměru, kde srazil dva chodce, kteří se pohybovali při levém okraji komunikace ve směru chůze od Čenkova na Třešť. Po střetu s chodci vozidlo vyjelo mimo komunikaci.

Poté řidiče zadrželi policisté, kteří ho na místě podrobili dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní – 2,39 promile alkoholu v dechu. Pozitivní hodnotu měla také opakovaná dechová zkouška – 2,42 promile alkoholu v dechu.

Policisté provedli u řidiče také test na případnou přítomnost návykových látek – tento test byl negativní. Řidiče policisté převezli do zdravotnického zařízení k lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve a poté ho umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Osobní vozidlo WV Passat Variant jsme zajistili pro účely trestního řízení. Po vystřízlivění řidiče umístili do policejní cely a včera kriminalisté prováděli další úkony v trestním řízení, včetně důkladného ohledání osobního vozidla, které mělo účast na nehodě.

V průběhu dnešního dne bylo zahájeno trestní stíhání řidiče a po sdělení obvinění byl propuštěn ze zadržení na svobodu.

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama