Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Opilý cizinec ukradl v City parku šperky za 360 tisíc. Skončil na záchytce

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 21. 2018, 10.14 hod.

Stěží uvěřitelnou krádež řeší od nedělního večera kriminalisté v Jihlavě. Cizinec se opil a šel krást do jedné z prodejen v City parku. Odcizil šperky za víc než 360 tisíc korun. Policisté ho dopadli. Skončil na záchytce.

Kriminalisté z odboru obecné kriminality územního odboru Jihlava zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého cizího státního příslušníka, který v obchodním centru na ulici Hradební v Jihlavě odcizil šperky v hodnotě přesahující částku 360 000 korun.

Ke krádeži došlo v neděli 19. srpna kolem osmnácté hodiny večer. Do jedné z prodejen přišel muž, který požádal prodavačku o předvedení zboží, které si chtěl vybírat.

Jednalo se o prsteny ze žlutého a bílého zlata. Prodavačka vyndala na žádost zákazníka na prodejní pult dvě plata s prsteny a zákazník si z nich začal vybírat.

Některé šperky si vyzkoušel a s prodavačkou při výběru komunikoval. Náhle ale využil situace a obě plata z prodejního pultu uchopil do rukou a utekl s nimi z prodejny ven na pasáž obchodního centra.

Při útěku se ho snažila zadržet prodavačka a další zákazníci centra. Na místo byla přivolána hlídka městské policie. Strážníci muže zajistili a na místo přivolali policejní hlídku.

Vzhledem k tomu, že muž byl pod vlivem alkoholu, kdy dechová zkouška přesáhla hodnotu dvou promile, strážníci muže eskortovali k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě.

V pondělí si cizinec převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin krádeže, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v trvání až pěti let.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama