Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Opilý cyklista v Jaroměřicích srazil důchodkyni (70), skončila v nemocnici

Autor: David Kratochvíl - Monday, 10. 2018, 12.54 hod.

V neděli 9. září patnáct minut před devatenáctou hodinou jsme přijali na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, která se stala na účelové komunikaci v  Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku.

 Dvaapadesátiletý cyklista jel na jízdním kole ve směru od ulice K Ráji k ulici Havlíčkova a zleva předjížděl chodkyni, která šla po levé straně. Při předjíždění o chodkyni zavadil pravým řídítkem jízdního kola a chodkyně upadla na zem.

Při dopravní nehodě se chodkyně zranila a byla následně převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíči k dalšímu vyšetření. Policisté provedli na místě nehody u obou účastníků dechové zkoušky ke zjištění případné přítomnosti alkoholu v krvi.

U sedmdesátileté chodkyně byla dechová zkouška negativní, u cyklisty byl výsledek pozitivní - 2,26 promile alkoholu a 2,20 promile alkoholu v krvi.

"Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem žilní krve," vysvětlila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Při dopravní nehodě nevznikla žádná hmotná škoda. Další okolnosti nehody a míra zavinění jsou předmětem policejního šetření ze strany policistů dopravního inspektorátu Třebíč.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama