Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Opilý řidič kamionu nacouval v Jamném do mercedesu a ujel. Policisté ho našli

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 14. 2018, 10.46 hod.

Poškodil zaparkované vozidlo a ujel. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní - 2,90 promile alkoholu.

V pondělí 13. srpna dopoledne kolem půl desáté přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě, která se stala na místní komunikaci vedoucí od hlavní silnice II/353 k poště v obci Jamné na Jihlavsku.

Oznamovatelka policistům sdělila, že jí řidič nezjištěného vozidla poškodil zaparkované osobní vozidlo Mercedes Benz a z místa události odjel, aniž by poškození oznámil. Policistům se řidiče i s vozidlem podařilo vypátrat v obci Rybné.

Dalším šetřením policisté zjistili, že řidič nákladního motorového vozidla Renault Kerax začal na komunikaci s vozidlem couvat, a to ve směru od hlavní komunikace k poště a při tomto úkonu neponechal dostatečný boční odstup od zde zaparkovaného osobního motorového vozidla Mercedes Benz.

Pravou přední částí vozidla Renault narazil do pravé zadní části zaparkovaného vozidla. Po střetu z místa události odjel, aniž by celou událost nahlásil. Hmotná škoda na zaparkovaném vozidle byla odhadnuta na 20 000 korun.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla a poté také k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní – 2,70 promile alkoholu v dechu. 

Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky – 2,90 a 2,70 promile alkoholu v dechu. Policisté třiapadesátiletému řidič zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

"Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama