Dnes je Sunday, 13. 2021. Svátek má Antonín

Partnerské vztahy šel řešit v Jihlavě s nožem v ruce. Za pokus vraždy už sedí ve vazbě

Autor: David Kratochvíl - Monday, 21. 2020, 11.39 hod.

Kriminalisté vyšetřují případ pokusu vraždy. Obvinění čelí násilník (33), kterého v sobotu 19. prosince poslal soud do vazby.

Případ začal pro policisty ve čtvrtek 17. prosince v nočních hodinách, kdy jsme kolem dvaadvacáté hodiny v noci na lince 158 přijali oznámení o vzájemném konfliktu mezi dvěma muži. K události došlo na chodbě v bytovém domě v Jihlavě. Mělo zde dojít ke slovnímu a poté k fyzickému napadení muže dalším mužem. Útočník zaútočil na svoji oběť nožem, zasadil mu několik bodných ran a z místa činu utekl. Prvotním šetřením na místě se policistům podařilo zjistit, kdo by mohl být podezřelou osobou, protože napadený muž měl útočníka, který se v době spáchání činu maskoval, poznat. Policisté okamžitě vyrozuměli všechny dostupné hlídky a rozjeli rozsáhlé pátrání po podezřelém muži, který mohl z místa odjet v osobním vozidle. Pátrání se tedy zaměřilo také na pátrání po pohybu podezřelého vozidla. Podezřelého muže se ještě v noci podařilo zadržet v Jihlavě. Policisté ho po zadržení umístili do policejní cely.

 

Na místo činu vyjela kompletní výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava a poté také krajský výjezd, který si případ na místě převzal k dalšímu prověřování, a to zejména s ohledem na stanovenou právní kvalifikaci. Napadený muž byl s vážným zraněním převezen do zdravotnického zařízení, kde po operativním zákroku zůstal hospitalizován.

 

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy ve stádiu pokusu. „Z dalšího důkladného šetření a výslechů svědků vyplynulo, že oba muži se znali a příčinou napadení bylo s největší pravděpodobností řešení partnerských vztahů. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání třiatřicetiletého muže a obvinil ho z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu,“ uvedl Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

 

Vyšetřovatel případu podal podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vazební stíhání pachatele. Návrh státního zástupce soud akceptoval a v sobotu proběhlo v Jihlavě vazební stíhání. Muže přímo od soudu policisté eskortovali do vazební věznice v Brně. Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v trvání dvanácti až dvaceti let.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama