Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Páteční nehoda u Štoků: Penzista v seatu (82) se tam otáčel do protisměru

Autor: Michal Boček - Sunday, 16. 2018, 13.52 hod.

Víme, co se stalo při páteční večerní dopravní nehodě u Štoků na Havlíčkobrodsku. Penzista (82) v osobním autě se chtěl otočit do protisměru, ale vjel přímo pod kola náklaďáku. Šofér řízení strhl, ale nárazu do auta už zabránit nedokázal. Oba vozy skončily mimo komunikaci. 

V pátek jel po šesté hodině večer dvaaosmdesátiletý řidič vozidla Seat ve směru od Jihlavy na Havlíčkův Brod. U obce Štoky zastavil na pravé straně, za křižovatkou v připojovacím jízdním pruhu.

Následně započal s otáčením automobilu přes průběžné jízdní pruhy v době, kdy za ním přijíždělo nákladní vozidlo Mercedes s přívěsem. Řidič nákladního automobilu na situaci zareagoval prudkým brzděním a strhnul řízení vlevo, střetu se mu ale nepodařilo zabránit a do seatu narazil.

Po střetu nákladní souprava sjela mimo komunikaci, kde zůstala stát v příkopu. Vozidlo Seat bylo po nárazu odhozeno také mimo komunikaci do příkopu.

Při dopravní nehodě se zranil řidič seatu a jeho spolujedoucí, oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do jihlavské nemocnice. Policisté místo dopravní nehody ohledali a zadokumentovali.

"Provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu u obou řidičů vyloučili. Dopravní nehodu dále šetří," vysvětlila policejní komisařka Jana Kroutilová.

Foto: Jiří Havel

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama