Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Penzista (67) boural v Pacově u obchoďáku. Nadýchal skoro tři promile

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 9. 2018, 08.50 hod.

V Pacově na Pelhřimovsku při odbočování u tamního obchodního domu naboural v úterý odpoledne penzista (67) zaparkovaný vůz. Když mu policisté dali dýchnout, naměřená hodnota ukázala skoro tři promile. 

Prvotním šetřením na místě nehody policisté zjistili, že sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Suzuki Vitara projížděl silnici II/129 po ulici Žižkova směrem do centra obce, kdy odbočoval vpravo na parkoviště u tamního obchodního domu.

Při odbočování se plně nevěnoval řízení vozidla a narazil do zde zaparkovaného osobního automobilu Ford Focus, který poškodil. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v krvi.

Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní - 2,83 promile alkoholu v dechu. Opakované měření vykázalo také pozitivní hodnoty - 2,63 a 2,94 alkoholu v dechu. Řidič se poté na výzvu policistů podrobil ve zdravotnickém zařízení lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Při nehodě se nikdo nezranil. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 70.000 korun.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama