Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Penzista (88) pustil do bytu v Jihlavě falešného opraváře. Přišel o úspory

Autor: David Kratochvíl - Friday, 23. 2018, 22.28 hod.

Penzista (88) pustil ve čtvrtek dopoledne do svého bytu v Jihlavě falešného opraváře. Ten mu v nestřeženém okamžiku sebral blíže nespecifikovanou finanční hotovost. Po zloději polisté pátrají. Apelují na důchodce, aby byli obezřetní, koho si pouští k sobě domů.

Čin byl spáchán v v bytovém domě v lokalitě nedaleko Jakubského náměstí. Po jedenácté hodině dopoledne přišel k bytu seniora neznámý muž s  historkou údajně plánované opravy bytu.

Penzista ho pustil dovnitř a pachatel mu v nestřeženém okamžiku odcizil finanční hotovost, kterou měl uloženou v jedné z místností. To že mu peníze chybí, zjistil senior až po odchodu neznámého muže a případ oznámil policii.

Policisté ihned vyjeli na místo a začali po pachateli v lokalitě pátrat. Provedli šetření a zjišťovali maximální množství informací ke krádeži a pachateli. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, po pachateli policisté pátrají.

Tento případ nepatří podle jihlavské policejní komisařky Jany Kroutilové mezi výjimky.  Policisté by chtěli proto opětovně apelovat na seniory, aby byli ve vztahu k neznámým lidem více obezřetní.

"Senioři by neměli otevírat dveře domu nebo bytu, aniž by se předem přesvědčili, kdo za nimi je. V žádném případě by neměli neznámé osoby do svých domovů zvát, ostražitost je na místě také u neznámých lidí, kteří se představí jako zástupci různých organizací, úřadů či služeb," dodává k tomu.  

Samozřejmostí by podle ní mělo být důsledné zamykání dveří bytů.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama