Dnes je Sunday, 13. 2021. Svátek má Antonín

Pět zločinců je ve vazbě. Na falešné recepty vyzvedávali léky na pervitin

Autor: David Kratochvíl - Friday, 19. 2021, 09.59 hod.

Pět pachatelů skončilo ve vazbě. Na falešné recepty vyzvedávali léky, z nichž pak vyráběli heroin. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřují rozsáhlý případ drogové trestné činnosti, kterou má na svědomí šestičlenná organizovaná skupina pachatelů pocházejících z Prahy, Středočeského a Pardubického kraje. Pět pachatelů je stíháno vazebně a jeden pachatel je stíhán na svobodě.

Na tomto případu pracovali krajští kriminalisté téměř jeden rok a v uplynulém týdnu proběhla samotná realizace, při níž bylo v Praze a jejím okolí zadrženo šest osob. Jedná se o tři muže ve věku od 45 do 48 let a o tři ženy ve věku 35 do 46 let. Při jejich zadržení spolupracovali kriminalisté s pražskou zásahovou jednotkou a s policisty ze speciální jednotky Dukovany. Všechny zadržené osoby byly eskortovány do policejních cel v rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání a pět pachatelů obvinil z pokračujícího zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, spáchaného jednak dílem dokonaným, a také dílem nedokonaným ukončeným ve stádiu pokusu. Tato pětice byla obviněna také z pokračujícího zločinu podvodu spáchaného dílem dokonaným a dílem nedokonaným ukončeným ve stádiu pokusu. Šestý ze skupiny pachatelů si vyslechl obvinění z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny hrozí pachatelům trest odnětí svobody v trvání až deseti let.

Kriminalisté činnost této skupiny několik měsíců monitorovali a podařilo se jim rozkrýt jejich rozsáhlou trestnou činnost, kterou šestice páchala jako dobře organizovaná skupina. Její členové spolu vzájemně spolupracovali a každý měl v hierarchii této skupiny svůj úkol. Od začátku roku 2019 do začátku února letošního roku si pachatelé podvodným způsobem opatřovali léky Vendal Retard a Durogesic, které jsou dostupné pouze na lékařský předpis a obsahují návykové látky.

„K získání těchto léků nejprve padělali lékařský předpis a na základě takto vytvořeného lékařského receptu si léky vyzvedli v některé z lékáren na území celé České republiky. Z těchto léků pak jeden z pachatelů vyráběl drogu heroin, a to z části pro svoji potřebu a část poté prodávali dosud nezjištěným osobám,“ uvedl k případu Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

 

Foto: PČR

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama