Dnes je Úterý, 25. února 2020. Svátek má Liliana

Plyn odebíral načerno

Autor: David Kratochvíl - Pátek, 27. září 2019, 14.48 hod.

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže třiačtyřicetiletému muži z Brněnska, který neoprávněně odebíral plyn. U domu v obci na Náměšťsku k rozvodné síti připojil vlastnoručně vyrobenou propojku a od dubna do srpna neoprávněně odebíral zemní plyn.

Způsobil tak škodu za více než deset tisíc korun. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřování. Shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili třiačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

V sobotu 21. září přijali policisté po sedmé hodině večer oznámení, že v Moravských Budějovicích přeběhl po vozidle zjevně opilý muž a utekl. Policisté ihned vyjeli na místo a provedli šetření. Zjistili, že podezřelý muž běžel v jízdním pruhu po silnici na náměstí ČSA a projíždějící řidič vozidla Škoda Superb byl proto nucen zastavit. 

Muž za stálého běhu naskočil na přední kapotu automobilu, přeběhl přes jeho střechu, ze zavazadlového prostoru seskočil zpět na vozovku a pokračoval v běhu. Muž navíc omezil v jízdě ještě další řidiče, kteří byli také nuceni náhle změnit směr své jízdy a zastavit. 

Policisté zjistili veškeré dostupné informace k podezřelému muži a začali po něm pátrat. Muže se jim na základě šetření podařilo dopadnout. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže, kterému policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,29 promile alkoholu. Opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. 

Škoda, kterou na vozidle způsobil, dosud nebyla vyčíslena. V současné době jsou úkony trestního řízení zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, případ policisté prověřují a může ještě dojít ke změně právní kvalifikace.
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama