Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Po dálnici D1 na Brno projedete na 90. kilometru už jedním jízdním pruhem

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 8. 2018, 09.54 hod.

Dálnice D1 byla na 90. kilometru ve směru na Brno otevřena dnes v 9.30 hodin. Provoz v místě je vedený pouze jedním jízdním pruhem, což by mělo trvat do 15.00 hodin.  Na 112. kilometru v směru na Prahu v 10.05 hodin.

Úplná uzavírka dálnice v obou směrech začala v úseku mezi 112. kilometrem a 90. kilometrem přesně podle plánu, tedy v sobotu 7. dubna v 19.00 hodin Veškerá vozidla jedoucí po dálnici byla odkloněna na vyznačené objízdné trasy.

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov nejdříve zpomalili a provoz na dálnici a poté navedli veškerou dopravu na objízdné trasy. Vozidla směřující na Brno byla odkláněna z dálnice D1 na exitu 90 Humpolec a pokračovala po silnici I/34 do Havlíčkova Brodu a poté po silnici I/38 směr Jihlava, kdy na dálnici najížděla zpět na exitu 112 Jihlava. 

Vozidla směřující na Prahu byla odkláněna z dálnice D1 na exitu 112 Jihlava a vozidla poté pokračovala po silnici I/38 do Havlíčkova Brodu a poté po silnici I/34 směr Humpolec, kdy na dálnici najížděla zpět na exitu 90 Humpolec.

V průběhu úplné uzavírky dálnice nedošlo k žádné mimořádné události ani k žádné dopravní nehodě, které by zkomplikovaly provoz. Klidná situace, i když výrazně zvýšená hustota provozu, panovala na objízdných trasách. 

Na bezpečnost a plynulost silničního provozu, stejně jako na zajištění odklonu dopravy z dálnice D1 na objízdné trasy, dohlíželo 13 policejních hlídek z Dálničního oddělení Velký Beranov a z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

"Policisté byli přítomni po dobu celé uzavírky dálnice také na důležitých křižovatkách na objízdných trasách pro případ, že by bylo zapotřebí regulovat zde provoz," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama