Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

Po penzistovi ze Žďárska pátral zatím marně i vrtulník s termovizí

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 16. 2020, 09.52 hod.

Kriminalisté se obracejí na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešovaném Josefu Kalousovi (74) z Novoměstska.

V úterý 15. září odešel v odpoledních hodinách z pečovatelského domu, který se nachází v jedné z obcí na Novoměstsku a do současné doby se nevrátil zpět ani o sobě nepodal žádnou zprávu.

Muž je vysoký přibližně 175 centimetrů, střední postavy, má zelenohnědé oči a šedé krátké vlasy. Naposledy na sobě měl oblečené červené tričko s krátkým rukávem, šedé tepláky a červenobílé bačkory.

„Policisté pohřešovaného muže hledali v místě pečovatelského domu a širokého okolí. Rovněž prověřili zdravotnická zařízení, dopravní spoje, další příbuzné a pátrali po něm i na dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se mohl nacházet. Do pátrání se zapojili také dobrovolní hasiči, psovod a vrtulník s termovizí, přičemž se muže do současné doby vypátrat nepodařilo,“ uvedl krajský policejní mluvčí David Linhart.

Pohřešovaný byl naposledy viděn na silnici z Jimramov na Polničku na Žďársku. Dle dosavadního šetření policisté zjistili, že má vazby také na Hlinsko, Českou a Moravskou Třebovou a Poličku.

„Žádáme proto všechny občany, kteří mají informace o tom, kde by se pohřešovaný muž v současné době mohl pohybovat nebo nacházet, aby se policistům přihlásili na tísňovou linku 158,“ doplnil Linhart.

Foto: PČR

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama