Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

Počasí komplikuje dopravu na Vysočině. Dopoledne se stalo 25 nehod

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 5. 2020, 13.06 hod.

Provoz na silnicích v úterý v noci a dnes dopoledne výrazně ovlivnilo počasí. Policisté  přijali od rána do 12 hodin oznámení o 25 dopravních nehodách, které se staly na silnicích našeho kraje. Havarovali řidiči osobních i nákladních vozidel. Pouze dvě osoby se při nehodě lehce zranily. Dalších zhruba dvacet oznámení se týkalo sjízdnosti komunikací, kdy řidiči, především kamionů -  nemohli vyjet po kluzké a zasněžené vozovce.

"Kolem půl druhé v noci jsme přijali oznámení o dopravní nehodě tahače s návěsem se slovenskou registrační značkou. Řidič jel po silnici I/19 a mezi obcemi Kámen a Obrataň sjel mimo komunikaci a tahač s plně naloženým návěsem se převrátil na bok," uvedla krajská mluvčí policie Dana Čírtková.

Silnice musela být uzavřena z důvodu vyprošťování, které ale vzhledem ke hmotnosti nákladu – vážil 30  tun – přepravované zboží tvořily náhradní díly k automobilům -  bylo v noci přerušeno a pokračovalo se dnes dopoledne. Kolem půl jedenácté se podařilo provoz v místě plně obnovit. Při nehodě se nikdo nezranil.

Drobné komplikace se objevily kolem desáté hodiny také na dálnici D1 na 127. kilometru ve směru jízdy na Prahu, kde do pravého jízdního pruhu zasahoval spadlý strom. Událost se obešla bez zranění a bez poškození projíždějících vozidel.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama