Dnes je Čtvrtek, 4. března 2021. Svátek má Stela

Podezřelý z vraždy obsluhy v herně ve Žďáru už je od soboty ve vazbě

Autor: David Kratochvíl - Pondělí, 10. června 2019, 09.22 hod.

Kriminalisté zadrželi a obvinili muže podezřelého z vraždy, která se odehrála ve čtvrtek 4. června v nelegální herně ve Žďáru nad Sázavou. Obviněný (42) putoval v sobotu večer do vazební věznice.

Kriminalistům Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se podařilo objasnit zvlášť závažný zločin vraždy, který se stal v úterý 4. června ve Žďáru nad Sázavou.

V objektu nelegálně provozované herny na náměstí Republiky ve Žďáru nad Sázavou byla v úterý 4. června v ranních hodinách nalezena mrtvá žena. Při prvotní ohledání těla bylo zřejmé, že třiapadesátiletá žena zemřela násilnou smrtí.

Na místo byli vysláni kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, kteří v úzké součinnosti se svými kolegy z územního odboru Žďár nad Sázavou celý den pracovali na místě činu, zajišťovali důležité stopy a prováděli šetření v okolí místa činu s cílem, co nejdříve vraždu objasnit a zadržet pachatele.

Po velice intenzivním šetření kriminalisté ve čtvrtek zadrželi dvaačtyřicetiletého muže, který je důvodně podezřelý ze spáchání tohoto zločinu. Vyšetřovatel v pátek zahájil jeho trestní stíhání a obvinil ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Současně podal státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby. V sobotu proběhlo před soudem vazební řízení. Obviněný muž putoval v sobotu večer do vazební věznice v Brně.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let, případně výjimečný trest.

"K tomuto případu prozatím nebudeme v průběhu vyšetřování poskytovat žádné bližší informace, abychom nemařili účel trestního řízení," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Foto: Lenka Kopčáková

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama