Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Podlahář z Jihlavska sliboval klientům pokládku. Podvodníkovi šlo jen o peníze

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 6. 2018, 20.45 hod.

Podvodník (27) z Jihlavska slíbil třem zájemcům, že jim položí podlahu. Vybral od nich zálohy, ale v té době už podle policie věděl, že zakázky neprovede. Byl totiž ve špatné finanční kondici. Zákazníky takhle připravil o 25 tisíc korun. Má na krku podezření z podvodu.

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu podvodu muži (27) z Jihlavska. Loni v létě nabízel provedení pokládky podlahy, na kterou postupně reagovali tři různí zájemci z Jihlavy.

U první zakázky se jednalo o pokládku podlahy v prodejně. Další zájemkyně si objednala zhotovení podlahy v bytě a ve třetím případě žádal zájemce o pokládku podlahy v nebytových prostorách domu.

"Muž poškozeným slíbil provedení sjednané práce a vybral od nich peníze, i když předem věděl, že práci vzhledem ke své velmi špatné finanční situaci neprovede," vysvětlila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Celkem takto podvodník získal téměř 25 tisíc korun. Po převzetí finanční částky od poškozených sjednanou práci v dohodnutém termínu neprovedl a přes urgence nevrátil ani již zaplacené peníze.

Pouze v jednom případě muž vrátil část vyplacených peněz. Podezřelý muž uvedl poškozené úmyslně v omyl a podvodně se obohatil. Policisté shromáždili důkazy a na jejich základě poté sdělili sedmadvacetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu.

Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama