Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Podle policie kradl v obchodě. Chorvat: Je to lež. Mám zlomenou ruku a žebro

Autor: David Kratochvíl - Monday, 12. 2018, 15.05 hod.

Na krku má od minulé středy podezření ze spáchání dvou přečinů – krádeže a výtržnictví. Cizinec (49) se po zveřejnění článku na krimi-listy.cz o tom, že měl v obchodě v centru Jihlavy ukrást dvě balení uzenin, brání. Tvrdí, že nic z toho není pravda. Sám je prý v celém případu obětí.

O případu jsme na serveru krimi-listy.cz informovali ve čtvrtek večer v článku "Cizinec kradl v Jihlavě, pěstmi napadl pracovníka prodejny a vyválel se v hroznech".

Když si ho Chorvat Dragan Unkovič (49) přečetl na serveru krimi-listy.cz, rozhodl se přijít v pondělí dopoledne přímo do redakce a nastínit svou verzi celého příběhu, která se od zprávy, kterou vydala policie, zásadně liší. 

Unkovič tvrdí, že v Jihlavě žije už 12 let, před lety byl spoluvlastníkem zastavárny a do této chvíle se prý ještě nikdy nedostal do křížku se zákonem. Co se tedy podle něj v obchodě na Masarykově náměstí ve středu po osmé hodině ráno odehrálo?

Chorvat vylučuje, že by v obchodě kradl. "Do obchodu jsem si dvě balení přinesl. Neměl jsem batoh. Nesl jsem je jen tak v ruce. Chtěl jsem si jít prohlédnout zeleninu a položil balení na pult. Než jsem se k úseku dostal, přiběhl pracovník prodejny a silně do mě strčil. Já jsem spadl hlavou do těch hroznů a přilehl si ruku," popisuje.

Nikoho podle svých slov nenapadl. "Přilehl jsem si ruku," doplňuje. Dvě hodiny pak podle svých slov trávil v obchodě s přivolanou policejní hlídkou, která ho pak odvezla na policejní služebnu. "Pracovník prodejny si pak nechal zavolat záchranku, ale nic mu nebylo," tvrdí. Sám prý měl bolesti, ale nikdo na jeho výtky nereagoval. 

"Policie mě propustila až ve tři odpoledne. K lékaři jsem šel až druhý den, protože v ten den, co se to stalo, už neměl ordinační hodiny," vysvětluje Unkovič. Vysvětluje, že po incidentu v obchodě má podle lékařských zpráv zlomenou pravou ruku a zlomené žebro. "Nemůžu chodit do práce. Jsem v pracovní neschopnosti," dodává. 

Policie podle slov jihlavské komisařky Jany Kroutilové případ dál řeší ve zkráceném přípravném řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu výtržnictví. 

"Muž byl po incidentu převezen k provedení nezbytných procesních úkonů na obvodní oddělení, kde mu bylo na základě shromážděných důkazů sděleno podezření ze spáchání dvou trestných činů," doplnila. 

Dodala, že muž nejevil známky zranění, ani nepožadoval lékařské ošetření. "Oznámení o jeho zranění přijali policisté následující den, v současné době je i tato okolnost součástí probíhajícího trestního řízení a policisté ji prověřují," uvedla pro úplnost.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama