Dnes je Thursday, 2. 2021. Svátek má Blanka

Pokus o vraždu ve Velkém Meziříčí: Bezdomovec pobodal spolubydlícího

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 3. 2021, 12.01 hod.

Za pokus o vraždu hrozí obviněnému bezdomovci (32) až 20 let za mřížemi. Podle kriminalistů zaútočil v chatce ve Velkém Meziříčí na spolubydlícího (63) nožem. Od pátku je ve vazbě.

Případ pro policisty začal 31. března ve večerních hodinách, když přijali oznámení o fyzickém napadení mezi dvěma muži bez trvalého pobytu, k němuž mělo dojít ve Velkém Meziříčí v blízkosti zahradní chatky v lokalitě Zelený kout.

Na místo okamžitě po oznámení vyjeli policisté, kteří na místě zjistili, že dva muži bez trvalého domova zde společně užívali zahradní chatku a mělo mezi nimi dojít k incidentu, po kterém jeden z dvojice zaútočil na druhého nožem.

Způsobil mu vážné zranění a z místa utekl. Bezprostředně po činu ho ale zadrželi policisté a převezli do policejní cely. Zraněného třiašedesátiletého muže převezla posádka zdravotnické záchranné služby do zdravotnického zařízení v Brně, kde se musel podrobit operačnímu zákroku.

Nůž, kterým muž na svého spolubydlícího zaútočil, byl na místě zajištěn.

Případ si na místě k dalšímu prověřování převzali krajští kriminalisté z odboru obecné kriminality, kteří vzhledem k závažnosti a okolnostem útoku zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu.

"V pátek vyšetřovatel zahájil trestí stíhání a dvaatřicetiletého muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy. Co bylo motivem útoku je předmětem policejního vyšetřování," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Vyšetřovatel případu podal podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vazební stíhání pachatele. Návrh státního zástupce soud akceptoval a v pátek 2. dubna proběhlo u okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou vazební stíhání.

Muže přímo od soudu policisté eskortovali do vazební věznice v Brně. Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v trvání dvanácti až dvaceti let.

Foto: Ilustrační foto

V letošním roce se v kraji jedná o čtvrtý případ, kdy ve dvou případech se jednalo o vraždu ve stádiu pokusu a ve dvou případech o dokonanou vraždu. Všechny případy se podařilo kriminalistům objasnit.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama