Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Policie dopadla garážové zloděje. Loupili i na Vysočině. Není některá z věcí vaše?

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 27. 2018, 00.25 hod.

Policisté v Praze dopadli muže (45) a jeho přítelkyni (32). Povedený pár loupil v posledních téměř třech letech v celkem sedmi krajích včetně Vysočiny. Za tu dobu napáchali škodu za téměř 2,2 milionu korun. V případě prokázání viny hrozí obviněným až osmiletý pobyt ve vězení.

V sobotu 17. února 2018 ve 21 hodin zadrželi trutnovští kriminalisté v Praze ve vozidle Ford ženu a jejího přítele. Těm bylo o den později předáno usnesení o zahájení trestního stíhání jako obviněných ze spáchání  přečinu a zločinu krádež a poškození cizí věci spáchaného ve spolupachatelství dílem dokončeným a ve čtyřech případech ve stádiu pokusu.

Obviněným je kladeno za vinu, že společně od jara roku 2015 do současné doby v sedmi krajích (Královéhradecký, Pardubický, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Liberecký a kraj Vysočina) páchali majetkovou trestnou činnost, čímž způsobili poškozeným škodu dosahující téměř 2, 2 milionu korun.

Muž se ženou při páchání trestné činnosti vnikali do garáží za použití násilí a zde se zaměřovali mimo jiné na disky s letními a zimními pneumatikami, jízdní kola, nářadí, motocykly, zahradní sekačky a vše ostatní, co jim přišlo pod ruce.

"Kriminalisté dvojici kladou za vinu celkem 63 skutků, v rámci kterých se vloupala do více než 80 garáží," říká k tomu za policii Ondřej Moravčík.

Kriminalisté lustrací muže následně zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl již v minulosti 13krát pravomocně odsouzen za přečiny krádež, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

On sám se ve své výpovědi k trestné činnosti doznal a jelikož byl návrh okresního státního zástupce v Trutnově o vzetí obviněného do vazby Okresním soudem v Trutnově akceptován, tak bude další řízení již probíhat vazebně.

Obviněnou ženu policisté ze zadržení po provedení nezbytných procesních úkonech propustili a je stíhaná na svobodě.

Kromě jiného kriminalisté i nadále vyhodnocují zajištěné stopy a zajištěné důkazy z provedených domovních prohlídek a lze předpokládat, že trestní stíhání bude v budoucnu ještě rozšířeno o další skutky.

Překvapením pro kriminalisty při prohlídce motorového vozidla, ve kterém byli pachatelé zadrženi, byl nález dvou zápisníků. Obsahují totiž přes tisíc adres měst a ulic po celé republice, ve kterých se nacházejí garážové komplexy.

Tyto zápisníky budou v průběhu dalšího vyšetřování podrobeny důkladné analýze, neboť předběžným vyhodnocením bylo zjištěno, že se adresy shodují s místy vykradených garáží, za které jsou obvinění trestně stíháni.

Seznam věcí, u kterých policie hledá jejich majitele:

Klikněte zde

 

Foto: PČR

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama