Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Policie na hokejový zápas Dukly s Kladnem chystá bezpečnostní opatření

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 10. 2018, 12.37 hod.

Policisté budou na Horáckém zimním stadionu při dnešním hokejovém zápase baráže o extraligu mezi jihlavskou Duklou a Kladnem dohlížet na veřejný pořádek. Mobilní oplocení kolem stadionu má za cíl chránit hokejové fanoušky.

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina připravili v souvislosti s dnešním hokejovým barážovým utkáním hokejové ligy mezi celky HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno bezpečnostní opatření, do kterého bude nasazen adekvátní počet policistů.

Policisté budou dohlížet na zajištění veřejného pořádku a bezpečnost zejména v okolí stadionu v souvislosti s utkáním, na které mohou přijet také rizikoví fanoušci hostujícího celku, kteří by se mohli dopouštět protiprávního jednání. Mohlo by docházet například ke vzájemným konfliktům mezi fanoušky obou týmů.

Policisté budou dohlížet také na bezpečnost a plynulost provozu, zejména v okolí stadionu v místech, kudy přicházejí na stadion diváci.

Vzhledem k tomu, že na území České republiky stále platí bezpečnostní opatření, která se dotýkají systémové ochrany měkkých cílů, tedy míst s vysokou koncentrací osob a mezi tato místa, která nejsou trvale chráněná a jsou snadno dostupná, patří také Horácký zimní stadion v Jihlavě, bude i nadále kolem stadionu instalováno mobilní oplocení.

Jedná se o výsledek společného jednání představitelů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, Městské policie Jihlava, HC Dukla Jihlava a Statutárního města Jihlavy, kdy po společném vyhodnocení všech případných rizik byla již koncem ledna letošního roku přijata adekvátní bezpečnostní opatření spočívající v instalaci mobilního oplocení.

Cílem tohoto opatření je zajistit především bezpečnost návštěvníků Horáckého zimního stadionu. Všichni návštěvníci při vstupu na stadion projdou bezpečnostními turnikety, ale kapacita těchto turniketů již nepostačuje tomu, aby mohli v průběhu přestávek mezi třetinami opustit stejným způsobem stadion a vrátit se přes bezpečnostní turnikety zpět.

Proto budou v době přestávky turnikety mimo provoz a návštěvníci, kteří budou opouštět prostory stadionu, se mohou venku pohybovat pouze ve vymezeném a oploceném prostoru.

Toto opatření sleduje pouze zajištění bezpečnosti návštěvníků v průběhu celého zápasu a jeho hlavním cílem je kromě jiného zamezení vstupu případných útočníků nebo osob, které by chtěly o přestávce pronést dovnitř stadionu nejrůznější nebezpečné předměty a ohrožovat bezpečí návštěvníků uvnitř stadionu.

V této souvislosti je důležité připomenout, že na jiných novějších a modernějších hokejových arénách na území České republiky je v současné době zcela standardní, že návštěvníci v průběhu utkání prostory stadionu opustit nemohou, neboť kapacita areálu je dostatečně velká a vnitřní prostory stadionů jsou tomu uzpůsobeny.

Stavebně technické řešení a především kapacita jihlavského hokejového stadionu v Jihlavě bohužel v současné době podobný postup neumožňuje. Z tohoto důvodu bude vyhrazen bezpečný prostor v bezprostřední blízkosti stadionu, kde se mohou návštěvníci v průběhu přestávek pohybovat.

"Tímto opatřením v žádném případě nechceme žádným způsobem omezovat fanoušky, kteří by ale měli vnímat, že jde o opatření realizované především v zájmu jejich bezpečnosti," vysvětluje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama