Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

Policie naléhavě prosí o pomoc na svědky, co viděli kamion na přejezdu

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 13. 2020, 12.10 hod.

V pondělí 12. října krátce po jedenácté hodině jsme na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o události, ke které došlo na železničním přejezdu v Okříškách na Třebíčsku. Zatím nezjištěný řidič nákladního vozidla s návěsem projížděl po silnici II/405 ve směru jízdy od Jihlavy.

Při jízdě před železničním přejezdem z dosud nezjištěných příčin nerespektoval výstrahu dávanou dvěma červenými střídavě přerušovanými světly a vjel na železniční přejezd v době, kdy se začaly sklápět závory železničního přejezdu. Po jejichž sklopení řidič s nákladním vozidlem zůstal stát mezi sklopenými závorami. Na tuto situaci naštěstí dokázal zareagovat strojvedoucí právě přijíždějícího vlaku, který přijížděl k železničnímu přejezdu a byl nucen urychleně zatáhnout rychlobrzdu vlaku se čtyřmi připojenými železničními vozy. Ve vlaku se v době události přepravovalo 22 cestujících, včetně průvodčího. Vlakovou soupravu se podařilo zastavit v bezprostřední blízkosti před stojícím nákladním vozidlem s návěsem. Poté řidič nákladního vozidla začal couvat, přičemž poškodil návěsem závory železničního přejezdu, následně využil zvednutí závor nacházejících se před nákladním vozidlem a z místa ujel. Nákladní vozidlo mělo pokračovat v jízdě po silnici ve směru na Třebíč

 

Na místo vyjeli policisté z územního odboru Třebíč, kteří případ zadokumentovali. Na místo byl vyslán také výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Třebíč.

 

Řidič nákladního vozidla je podezřelý ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

 

Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po neznámém vozidle a jeho řidiči. Mělo by se jednat o nákladní soupravu složenou z tahače, který měl oranžovou kabinu a návěsu se šedou plachtou. Pomoci by nám mohli všichni řidiči, kteří projížděli v pondělí mezi 10.45 – 11.00 po silnici II/406 ve směru od Brtnice na Třebíč a mají ve svém vozidle palubní kameru. Stejně tak by nám při pátrání po vozidle a jeho řidiči pomohly záběry z kamer nebo svědectví řidičů, kteří kolem jedenácté hodiny projížděli po silnici II/405 v opačném směru, tedy ve směru od Třebíče na Okříšky. S případným svědectvím se obracejte na linku 158. Policisté by uvítali, kdyby se přihlásil samotný řidič vozidla nebo jeho provozovatel.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama