Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Policie v Jihlavě chytila další dva opilce za volantem. Víme, kolik nadýchali

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 23. 2018, 09.14 hod.

Další dva opilé řidiče za volantem odhalily policejní hlídky na různých místech v Jihlavě. Jeden z šoférů nadýchal víc než promile. Další skoro jednou tolik. 

Policisté z obvodního oddělení v Jihlavě v neděli krátce před třetí hodinou ranní kontrolovali v Jihlavě na ulici Tř. Legionářů řidiče, který řídil osobní vozidlo tovární značky BMW.

Při silniční kontrole vzniklo podezření, že schopnost  řidiče (19) k řízení vozidla je ovlivněna alkoholem, a proto u něho policisté provedli dechovou zkoušku.

Její výsledek byl pozitivní - 1,25 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách byly oba výsledky také pozitivní – s hodnotou 1,22 a 1,26 promile alkoholu v dechu.

Na základě těchto výsledků policisté řidiče vyzvali, aby se ve zdravotnickém zařízení podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což dobrovolně učinil. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadržel řidičský průkaz.

Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dalšího podnapilého řidiče zastavila policejní hlídkav pondělí časně ráno kolem třetí hodiny na ulici Brněnská v Jihlavě. Řidič (37) řídil osobní motorové vozidlo VW Golf.

Při silniční kontrole vzniklo důvodné podezření, že řidičova schopnost k řízení je ovlivněna alkoholem. To následně potvrdila provedená dechová zkouška. Její výsledek byl pozitivní - 2,17 promile alkoholu v dechu.

Pozitivní byly také dvě opakované dechová zkoušky - 2,22 promile alkoholu v dechu a 2,04 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz.

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama