Dnes je Pátek, 25. září 2020. Svátek má Zlata

Policie varuje seniory, pozor na neznámé volající

Autor: David Kratochvíl - Pátek, 20. prosince 2019, 10.39 hod.

Podvodníci s legendou „vnuk“ znovu na Vysočině útočí na seniory. Policie na důchodce apeluje, aby byli opatrní a obezřetní. „Zvláště při telefonických hovorech s neznámými lidmi, kteří po nich požadují peníze,“ dodává krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Lákání peněz po starých lidech prostřednictvím telefonu, má podle Čírtkové stále stejný scénář. Pachatelé si najdou na seniora číslo pevné linky v telefonním seznamu, poté mu zavolají a vydávají se za vnuka nebo vnučku. 


Cíl je jediný, a to pod falešnou záminkou vylákat finanční hotovost. Pachatelé velmi často uvedou, že jsou v tíživé životní situaci a že potřebují poskytnout určitý obnos peněz. 


„Většinou tvrdí, že pro peníze pošlou nějakého kamaráda nebo známého. Nikdy si pro peníze ale nepřijdou sami,“ uvádí Čírtková. V případě, že senioři zjistí, že z rodiny nikdo nevolal, mají okamžitě penzisté volat na linku 158.


Podvodníci ale využívají i jiných legend. Mohou se vydávat například za pracovníky různých energetických společností. Poškozenému uvedou, že na jeho odběrném místě je evidován nedoplatek za odebraný plyn, elektřinu nebo vodu a požadují jej zaplatit s výhružkou odpojení energií. „Senioři většinou pod tímto 
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama