Dnes je Monday, 19. 2021. Svátek má Rostislav

Policista zachránil pošťákovi (20) život. Po nehodě mu vytáhl zapadlý jazyk

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 17. 2018, 12.41 hod.

Prestižním oceněním Gentleman silnic se od úterního dopoledne může pyšnit pelhřimovský policista Pavel Gottwald. Loni 11. října, když jel do práce, zachránil život mladíkovi při vážné nehodě. 

Dopravní nehoda se stala  na silnici ve směru z Libkovy Voda na Pelhřimovsku na Pelhřimov.  Mladík cestoval v červeném autě a policistu předjel. V jednu chvíli se ale vjel na krajnici, dostal hodiny a zadní částí narazil do stromu.  

Když  Gottwald u auta zastavil myslel si, že řidič od nehody utekl. Ve voze totiž nikdo nebyl. Rozhlédl se po místě nehody a mladíka (20 našel ve křoví. Vytáhl mu zapadlý jazyk, přivolal záchranku a tím muži, který pracuje jako pošťák zachránil život. 

Gottwald je 144. nositelem titulu Gentleman silnic, uvedla Buriánková. Za poslední rok je to třetí titul, který byl na Vysočině udělen. Loni v listopadu ho získali lékař Vít Kaňkovský a zdravotní sestra Radka Špringerová, kteří zasahovali u vážné nehody mladého motocyklisty v Třešti na Jihlavsku.  

V prosinci v Havlíčkově Brodě převzala ocenění devatenáctiletá studentka Pavla Henzlová. Ta zachránila život mladému řidiči, který ji spolu s dalšími třemi spolužáky vezl v autě, které havarovalo 6. února u Chotěboře.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama