Dnes je Čtvrtek, 23. ledna 2020. Svátek má Zdeněk

Policisté chytili lupiče. Za čin v Jemnici mu hrozí až deset let

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 5. září 2019, 12.11 hod.

Třebíčští kriminalisté objasnili ve spolupráci s policisty obvodního oddělení Jemnice loupežné přepadení, ke kterému došlo v pondělí v Jemnici. 

Přímo na ulici připravil pachatel za použití násilí napadeného muže o peněženku. Ještě ten den policisté podezřelého zadrželi a skončil v policejní cele. 

Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže (30), který byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů a hrozí mu až desetiletý pobyt na mřížemi.

„Třicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ řekla Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality. 

Obviněný podle policie přijel do města autem, kde po čtvrté hodině odpoledne náhodou potkal na ulici Na Podolí muže, se kterým měl v minulosti spor. 

Požadoval po něm vydání finanční hotovosti, což napadený odmítl. čemuž muž odporoval. Útočník ho fyzicky atakoval, z tašky mu vzal peněženku a z místa odjel. 

Napadený muž utrpěl drobná zranění, zejména hematomy. Po loupeži odešel nejprve domu, ve večerních hodinách poté oznámil případ policii. 

V peněžence měl kromě finanční hotovosti ještě osobní doklad, platební kartu a další věci.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama