Dnes je Monday, 19. 2021. Svátek má Rostislav

Policisté dopadli naftové zloděje z Třešťska. Skupince hrozí letité vězení

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 9. 2019, 10.56 hod.

Policistům se podařilo dopadnout pachatele, kteří se zaměřili na krádeže pohonných hmot. Trestné činnosti se dopouštěli na Třešťsku, kde odčerpávali naftu ze zaparkovaných nákladních vozidel a pracovních strojů. Ze spáchání trestného činu bylo obviněno celkem pět mužů. Stíháni jsou na svobodě.

Skupinu pachatelů dopouštějících se majetkové trestné činnosti dopadli jihlavští kriminalisté ve spolupráci s policisty obvodního oddělení v Třešti na Jihlavsku. 

Vypátrat podezřelé muže se jim podařilo na základě jejich velmi dobré operativní činnosti a vynikající osobní a místní znalosti. Objasnění každého trestného činu věnují policisté maximální úsilí a stejně tak tomu bylo i v tomto případě, kdy došlo v průběhu loňského října na Třešťsku ke zvýšení počtu krádeží pohonných hmot. Intenzivní pátrání po pachateli bylo zakončeno úspěchem.

Policisté dopadli celkem pět mužů podezřelých ze spáchání série krádeží. Jedná se o muže v rozmezí od dvaceti do pětadvaceti let, všichni jsou z Jihlavska.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů jejich trestní stíhání. „Muži byli obviněni z pokračujícího přečinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství,“ řekl  Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Jak dále dodal, jeden z obviněných, dvacetiletý muž, byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost soudně trestán. Dalších krádeží se tak dopustil, i když byl v té době ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody.

Muži jsou obviněni z toho, že v průběhu loňského října ve čtyřech případech odcizili ze zaparkovaných nákladních vozidel či pracovních strojů naftu.

Jednotlivých krádeží se dopouštěli v různém složení, jen nejstarší z nich byl u všech. Na místa jezdili vozidly, kterými odcizenou naftu poté odváželi. Krádeže se ve třech případech dopustili v katastru Jezdovic a v jednom v Třešti.

Někdy využili toho, že nádrže byly nezajištěné, v opačném případě víčko vypáčili. Pro páchání trestné činnosti upřednostňovali noční dobu. Odcizenou naftu používali převážně pro svoji potřebu. Škoda, kterou muži způsobili, přesáhla pětadvacet tisíc korun.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky, přísnější postih hrozí obviněnému muži, který se krádeží dopouštěl, i když byl za majetkovou trestnou činnost již v minulosti soudně trestán,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů.

Foto: PČR

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama