Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Policisté hledají svědky karambolu v Třebíči. Oba šoféři tvrdí, že měli zelenou

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 12. 2018, 09.51 hod.

Dopravní policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala ve středu 11. dubna v 7.51 hodin v Třebíči na křižovatce ulice Družstevní a Znojemské.

Řidič projížděl s osobním vozidlem Škoda Fabia ve směru jízdy z ulice Družstevní na ulici Kubišova a do křižovatky vjel údajně na zelený signál světelné signalizace, kterou byla výše uvedená křižovatka řízena.

V prostoru křižovatky ale došlo ke střetu s osobním vozidlem Škoda Fabia. Řidička tohoto vozidla, která jela po ulici Znojemská ve směru jízdy od obce Střítež ke středu města Třebíč, údajně vjela do křižovatky také na zelený signál.

Při střetu vozidel utrpěli oba řidiči zranění a byli ošetřeni na místě nehody posádkou vozidla zdravotnické záchranné služby. Na vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši asi 80.000 korun.

U obou účastníků policisté provedli na místě orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč na místě události zkontrolovali funkčnost světelného signalizačního zařízení, které v době, kdy k nehodě došlo, fungovalo bez závad.

K objasnění dalších okolností dopravní nehody, zejména ke stanovení míry zavinění, hledají policisté případné svědky, kteří viděli průběh dopravní nehody a mohli by poskytnout policistům svědectví o tom, jak k dopravní nehodě došlo a ve kterém směru na křižovatce svítil zelený signál světelné signalizace.

"S informacemi a svědectvím se můžete obrátit na linku tísňového volání 158, případně přímo na dopravní inspektorát Třebíč, telefonický kontakt - 974 277 251, případně na e-mail: krpkvy.v.uotr.di.sekret@pcr.cz," vysvětluje k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama