Dnes je Úterý, 7. července 2020. Svátek má Bohuslava

Policisté na Jihlavsku zastavili hned dva řidiče, kteří byli pod vlivem drog

Autor: David Kratochvíl - Pondělí, 13. ledna 2020, 19.45 hod.

Hned dva řidiče pod vlivem drog zastavili od pátku do neděle policisté na Jihlavsku. První měl v sobě marihuanu za volantem v Telči. Dalšího hříšníka zastavili policisté přímo v Jihlavě. Kromě marihuany měl pozitivní test ještě taky na amfetamin.

Policisté v Telči odhalili řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. V pátek 10. ledna jel dvaatřicetiletý muž před desátou hodinou večer s vozidlem Ford Galaxy po ulici Třebíčská ve směru od ulice Myslibořská.

Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na marihuanu.

Lékařskému vyšetření se řidič odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Dalším řidiče, u které policisté zjistili, že je pod vlivem drog, byl devětatřicetiletý cizinec. V neděli 12. ledna jel před desátou hodinou večer v Jihlavě po ulici Havlíčkova, kde automobil Audi zastavili policisté.

Provedli u řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl u muže pozitivní na amfetamin a marihuanu, požití drog i přiznal. Dechová zkouška u něho byla negativní.

Dále policisté při kontrole vozidla zjistili, že nemá platnou technickou kontrolu, která skončila vloni v létě. Řidič již v další jízdě nesměl pokračovat a přišel o řidičský průkaz. Zjištěné dopravní přestupky policisté šetří.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama