Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Policisté pátrají po řidičce, která se v pátek v Jihlavě střetla s dívkou (12)

Autor: David Kratochvíl - Monday, 9. 2018, 15.10 hod.

Policisté hledají řidičku vozidla a svědky nehody, která se stala v pátek po půl šesté v podvečer v ulici Na Hliništi v Jihlavě. Řidička osobního auta se tam střetla s dívkou (12).

V pátek 6. dubna v 17.35 hodin se stala v Jihlavě na místní komunikaci na ulici Na Hliništi dopravní nehoda mezi osobním vozidlem a nezletilou chodkyní.

Nezletilá chodkyně náhle vyběhla z chodníku mezi zaparkovanými vozidly do jízdní dráhy dosud nezjištěnému osobnímu motorovému vozidlu. Vozidlo měla řídit dosud neznámá řidička, která projížděla ve směru jízdy k ulici U Cvičiště.

Řidička na místě nehody zastavila a s chodkyní komunikovala. Dvanáctiletá dívka si údajně na nic nestěžovala a řidička poté z místa odjela, aniž by nehodu oznámila.

Dívka poté sama odešla do místa svého trvalého bydliště. Věc dopravní nehody oznámil teprve následně otec chodkyně a k dívce přivolal zdravotnickou záchrannou službu.

Posádka zdravotnické záchranné služby dívku převezla na vyšetření do jihlavské nemocnice, odkud byla po ošetření propuštěna.

Šetřením okolností dopravní nehody a stanovením míry zavinění se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Jihlava, kteří se obracejí ze žádostí o pomoc na svědky této dopravní nehody.

"Zejména se obracíme na řidičku osobního vozidla, která měla na nehodě účast, aby se přihlásila na linku tísňového volání 158 nebo na telefonní číslo 974 266 250," říká krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Stejně tak se strážci zákona obrací na případné svědky, kteří viděli průběh dopravní nehody a mohli by policistům poskytnout svědectví o okolnostech nehody, aby se přihlásili na lince tísňového volání 158 nebo na lince 974 266 250.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama