Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Policisté přistihli dva opilce u volantu. Mladíkovi (20) hrozí dokonce vězení

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 4. 2018, 14.12 hod.

Dva opilce za volantem přistihli o víkendu policisté. Nejdříve jednoho načapali v pátek v noci v Humpolci a o den později zadrželi kvůli tomu řidičák i mladíkovi v Třebíči. Tomu dokonce hrozí vězení, protože šofér (20) nadýchal přes dvě promile. 

Policisté z obvodního oddělení v Humpolci prováděli v pátek před jedenáctou hodinou večer v ulici 5. května běžnou silniční kontrolu, při které zastavili osobní automobil Audi, které řídil muž (40).

Policisté s mužem při kontrole provedli dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu, která byla pozitivní. Její výsledek vykazoval hodnotu 0,95 promile.

Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Celý případ poté zaevidovali jako přestupek v dopravě, za který ve správním řízení hrozí pokuta a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

Dalšího opilce za volantem odhalili strážci zákona v Třebíči v sobotu po jedenácté hodině večer.  V ulici Palachova zastavili osobní automobil Opel Corsa, který řídil muž (20).

Z mladíkova dechu byl při kontrole cítit alkohol, a proto s ním policisté provedli zkoušku na zjištění jeho přítomnosti. Tato zkouška byla pozitivní a její výsledek vykazoval hodnotu přes dvě promile.

Proto policisté mladému muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ve věci poté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až roční vězení.

Foto: Pixabay.com/Ilustrační foto 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama