Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Policisté se v pátek v noci na Jihlavsku zaměřili na rychlost, opilce a taky drogy

Autor: David Kratochvíl - Monday, 16. 2018, 10.01 hod.

Policisté v pátek v noci v Jihlavě a jejím bezprostředním okolí zaměřili na kontrolu řidičů, jestli dodržují rychlost, nejezdí opilí nebo pod vlivem drog. Během dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali 263 vozidel.

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina realizovali v pátek 13. dubna v nočních hodinách mimořádnou dopravně bezpečnostní akci. Akce, do které se zapojilo 27 policistů, se uskutečnila v Jihlavě a jejím nejbližším okolí a zaměřila se především na kontrolu řidičů, zdali neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek.

Policisté v průběhu akce zkontrolovali celkem 263 vozidel a zjistili 23 přestupků, z nichž 21 vyřídili na místě uložením pokuty v příkazním řízení, dva přestupky zadokumentovali a předají je k vyřízení do správního řízení.

V deseti případech řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost, devět přestupků vyřešili policisté na místě uložením pokuty v příkazním řízení. V jednom případě policisté při kontrole zjistili, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu.

"Naměřená hodnota byla nižší než jedno promile, takže se jednalo o přestupek, který policisté zadokumentují a předají k vyřešení do správního řízení. V osmi případech policisté zjistili nevyhovující technický stav u kontrolovaného vozidla," doplnila k tomu krajská mluvčí policie Dana Čírtková.

Více informací přineseme v pátečním vydání JL s datem 20. 4.

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama