Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Policisté v pondělí odhalili za volantem dva opilce. V Jihlavě čapli zdrogovaného

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 24. 2018, 15.24 hod.

Další trojice řidičů přišla v průběhu pondělí o své řidičáky. Policejní hlídky je v Jihlavě, Velkém Meziříčí a Pelhřimově přistihli za volantem pod vlivem drog nebo alkoholu.

První pondělní případ zaznamenali pelhřimovští policisté, když kontrolovali půl jedné ráno na ulici U Elektrárny v Pelhřimově osobní automobil Škoda Octavia, jehož řidičem byl devětadvacetiletý muž z Pelhřimovska.

Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Výsledek zkoušky byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,42 promile alkoholu.

Také opakované měření vykázalo pozitivní výsledek. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Devětadvacetiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Pro změnu jihlavští strážci zákona zastavili  kolem deváté hodiny večer v Jihlavě v ulici Okružní vozidlo Škoda Octavia. Při kontrole zjistili, že řidičem je sedmadvacetiletý muž, u kterého policisté provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou.

"Test byl pozitivní na amfetamin," říká k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. Doplnila, že dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz.

Řidič se dále podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Prakticky v totožný čas, ale  v ulici Čechova ve Velkém Meziříčí zastavila policejní hlídka osobní automobil Seat Ibiza. Řidičem vozidla byl jednadvacetiletý muž ze Žďárska.

V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,75 promile alkoholu. Hodnota opakované dechové zkoušky činila 0,79 promile.

Policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama