Dnes je Čtvrtek, 20. února 2020. Svátek má Oldřich

Policisté v rybníce v Habrech našli tělo. Nejspíš jde o pohřešovanou Jitku Z. (48)

Autor: David Kratochvíl - Pátek, 2. srpna 2019, 12.09 hod.

Policisté už s největší pravděpodobností našli Jitku Zachariášovou (48) z Havlíčkova Brodu. Oznámení o nálezu utonulé osoby přijali ve čtvrtek ve večerních hodinách na hladině rybníka v katastru Habrů na Havlíčkobrodsku.

"K přesnému stanovení doby a příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva.  Její výsledky by nám s definitivní platností měly odpovědět na otázku, jestli se skutečně jedná o pohřešovanou ženu. Proto je v této chvíli stále ještě v pátrání," vysvětluje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Od pátečního rána probíhala v místě nálezu těla další pátrací akce, a to za účasti policejních kynologů a potápěčů. "Propátrávali rybník a znovu se obracíme na veřejnost, protože potřebujeme zmapovat pohyb ženy v průběhu celé soboty a nedělního dopoledne," doplnila policejní mluvčí.  

Osmačtyřicetiletá žena odešla v neděli 28. července krátce po deváté hodině dopoledne z místa svého bydliště na ulici Zahradnického v Havlíčkově Brodě na procházku se psem. Při odchodu na sobě měla šaty fialovo černo bílé barvy v délce ke kolenům, džínovou bundu a botasky.

Pes, se kterým odešla žena z domu je bílé barvy, rasy bišonek, slyšící na jméno Justýna.

Policisté po ženě pátrali intenzivně celý týden. Ve středu za účasti policejních potápěčů, kteří propátrávali vytypované vodní plochy. Na místě byli čtyři potápěči s jedním plavidlem. Toto pátrání nakonec bylo negativní, až se tělo objevilo na hladině rybníka v Habrech ve čtvrtek večer. 

Foto: PČR

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama