Dnes je Čtvrtek, 23. ledna 2020. Svátek má Zdeněk

Policisté vyhostili dvě na Vysočině nelegálně pobývající cizinky

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 20. srpna 2019, 10.56 hod.

Policisté z odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zadrželi uplynulý víkend dvě cizinky, které pobývali na území České republiky nezákonně.

V pátek 17. srpna krátce před třináctou hodinou kontrolovali policisté na dálničním odpočívadle na 89. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno linkový autobus s moldavskou registrační značkou.

Policisté zkontrolovali doklady všem přepravovaným osobám se zaměřením zejména na kontrolu oprávněnosti k jejich pobytu na území členských států Evropské unie.

Mezi kontrolovanými cestujícími byla dvacetiletá cizinka, u které kontrolou dokladů policisté zjistili, že překročila oprávnění k pobytu v zemích Evropské unie o 177 dnů a její pobyt je tedy nezákonný.

Cizinku - státní příslušnici Moldavské republiky - policisté zajistili a převezli k provedení procesních úkonů souvisejících se správním řízení o správním vyhoštění.

Žena obdržela rozhodnutí o správním vyhoštění na šest měsíců a dostala výjezdní příkaz, který ji ukládá, aby do konce srpna opustila území Evropské unie.

V neděli 18. srpna kolem půl dvanácté kontrolovala hlídka cizinecké policie na dálničním odpočívadle na 96. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno dodávkové vozidlo Mercedes Benz Sprinter s moldavskou registrační značkou.

Policisté zkontrolovali přepravované osoby a u dvaatřicetileté cestující zjistili, že dobu určenou k pobytu na území zemí Evropské unie překročila o 142 dnů.

Státní příslušnice Moldavské republiky byla zajištěna a v rámci provedeného správního řízení byla vyhoštěna na šest měsíců s tím, že musí nejpozději do konce srpna opustit území Evropské unie.

Na kontroly legálnosti pobytu cizinců na území České republiky se policisté odboru cizinecké policie zaměřují denně v rámci běžného výkonu služby nebo při mimořádných kontrolních akcích.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama