Dnes je Sunday, 13. 2021. Svátek má Antonín

Policisté vyzývají svědky nočního pronásledování: přihlaste se

Autor: David Kratochvíl - Monday, 25. 2021, 14.25 hod.

Policisté se obracejí s naléhavou výzvou na motoristickou veřejnost v souvislosti s nočním pronásledováním osobního vozidla, jehož řidič odmítl zastavit v Třebíči na pokyn policejní hlídky, která chtěla provést silniční kontrolu tohoto vozidla.

Policisté v Třebíči dnes v noci v 00.11 hodin chtěli zkontrolovat osobní vozidlo Škoda Felicie tmavě zelené barvy, které projíždělo v Třebíči po Žerotínově náměstí. Řidič na výzvy policistů k zastavení nereagoval a z místa začal ujíždět po ulici Pražská. Policisté řidiče začali pronásledovat. Řidič ujíždějícího vozidla pokračoval ve vysoké rychlosti po ulici Pražská a poté po silnici I/23 přes Červenou Hospodu, Štěměchy do Předína, kde náhle odbočil na obec Želetava. 

 

V Želetavě se vozidlo pohybovalo zhruba kolem 00:22 hodin. Řidič zde změnil směr jízdy a najel na silnici I/38 směrem na Jihlavu. Na „kasárenské“ křižovatce v protisměru pokračoval v jízdě na silnici I/23 směrem na Markvartice, Starou Říši a Telč. Před Telči se ujíždějící vozidlo pokusila zastavit další policejní hlídka, bohužel na pokyny k zastavení řidič opět nereagoval a pokračoval v jízdě po silnici I/23 směrem na Krahulčí, kde po projetí obcí zhruba v 00:44 hodin havaroval. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, přesto byli řidič a jeho mladistvý spolujezdec převezeni do nemocnice  k preventivnímu vyšetření.

 

Řidič osobního vozidla ujížděl policistům ve velmi vysoké rychlosti a při jízdě bezprostředně ohrožoval nejen svého spolujedoucího, ale také všechny ostatní účastníky silničního provozu. Na silnici I/38 před obcí Želetava tedy v době kolem 00:22 hodin a později měl velice riskantně ohrozit řidiče nákladního vozidla, kdy hrozilo nebezpečí čelního střetu.

 

"V souvislosti s prověřováním okolností celého incidentu se obracíme na řidiče, kteří jeli dnes v noci v době od 00.10 hodin do 00.44 hodin po výše uvedené trase a potkali rychle jedoucí osobní vozidlo Škoda Felicie, které bylo pronásledováno policejním vozidlem se zapnutými výstražnými majáky, aby se svým svědectvím kontaktovali linku 158 nebo se obrátili na tel: 974 261 321," uvádí krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

 

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama