Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Potřeboval baterky za 70 korun, recidivista v Jihlavě ale neuspěl

Autor: David Kratochvíl - Monday, 12. 2018, 14.44 hod.

Asi potřeboval baterky, a tak jedno balení za 70 korun recidivista odcizil v o bchodním domě v Jihlavě. Jenže zloděje si všimla ostraha a loupežník skončil v rukou strážců zákona. 

Kuriózní případ krádeže dokumentují od soboty jihlavští policisté. Recidivista (56) v obchodním domě v ulici Romana Havelky v Jihlavě ukradl balení dvou baterií v hodnotě 70 korun. „Zloděj baterie v prodejně nejdříve rozbalil a uschoval je do tašky,“ uvedla k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po zaplacení prošel pokladní zónou, aniž by zboží uhradil a následně byl za pokladní zónou zadržen ostrahou prodejny. Ostraha na místo přivolala policejní hlídku. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení.

Muž byl v minulosti soudně trestán, a to rozsudkem Okresního soudu v Havlíčkově Brodě, kdy v červenci roku 2016 byl potrestán za přečin krádeže k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 18 měsíců.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama