Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Povedené duo kradlo v jihlavském baru. Peněženka se vrátila zpět k majitelce

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 7. 2019, 10.31 hod.

Povedené duo kradlo v neděli 3. února v podniku na Masarykově náměstí v Jihlavě. Podezřelé muže ve věku (27, 36) strážci zákona vypátrali v ulici Komenského. Jeden z nich měl u sebe odcizenou peněženku, kterou vydal a dostala se zpět k majitelce.

„Oba muži byli pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce jim policisté naměřili hodnoty téměř dvě promile alkoholu,“ vysvětlila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Opilé muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Na základě šetření policisté zjistili, že oba muži byli v noci ze soboty na neděli v zábavním podniku, kde odcizili odloženou bundu, ve které měla její majitelka uloženou peněženku s finanční hotovostí, platebními kartami a dalšími věcmi, způsobili tak škodu téměř tři tisíce korun. Poté odešli ven.

Když majitelka krádež zjistila, vyběhla za nimi na ulici. Muži jí bundu vrátili, peněženku z ní ale již stačili vzít, a z místa odešli.

Případ policisté prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, ze spáchání kterých jsou muži podezřelí. Starší z nich je opakovaně soudně trestaný recidivista, který si trest za předchozí spáchanou majetkovou trestnou činnost odpykal již i ve věznici. Případ policisté dále prověřují.

Ilustrační foto/pixabay

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama