Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

Požár paneláku v Třebíči skončil tragicky. Muž (53) na místě zemřel

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 27. 2020, 09.28 hod.

Požár v panelovém bytě v ulici Zahraničního odboje skončil ve středu večer tragédii. Jeden člověk na místě zemřel. Žena se nadýchala zplodin, stejně jako sousedka z bytu nad nimi. Proč začalo hořet vyšetřují hasiči. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. 

Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů ze Starče. V době příjezdu hasičů na místo události byl byt v plamenech. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. V bytě následně objevili bezvládné tělo muže. Přivolaný lékař u něj konstatoval smrt.

Z  bytu hasiči vyvedli ženu, která se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Z bytu nad bytem, ve kterém hořelo, evakuovali hasiči další ženu, která se také nadýchala zplodin hoření. Obě ženy skončily v péči zdravotníků. 

 Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

„Na místě jsme ošetřili dva pacienty, zranění jednoho z nich si vyžádalo převoz na akutní příjem třebíčské nemocnice.  Jedna osoba utrpěla následkem požáru zranění neslučitelná se životem a přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Podle policejní komisařky Jany Kroutilové šlo o muže (53). "Na místě provádějí policisté ohledání, zadokumentování a další šetření. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. Příčinu a veškeré související okolnosti požáru policisté prověřují," doplnila.
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama