Dnes je Pondělí, 26. října 2020. Svátek má Erik

Požár ve Staré Říši v noci sežehl kůlnu. Mohl za to špatně uložený popel!

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 12. února 2019, 09.27 hod.

Celkem osm jednotek hasičů zasahovalo v pondělí v noci u požáru kůlny se dřevem ve Staré Říši na Jihlavsku. Hlášení o události přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina krátce po jedenácté hodině. 

Podle krajské mluvčí hasičů Petry Musilové byly poškozeny také tři okolní rodinné domy. Vše se ale naštěstí obešlo bez zranění. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Telči a Jihlavě.

Společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dlouhé Brtnice, Nové Říše, Staré Říše, Bohuslavic, Předína a Želetavy.  Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Kvůli silnému zakouření probíhal celý zásah v dýchací technice.

Pod kontrolu se hasičům podařilo plameny dostat až po téměř dvou hodinách intenzivního hašení. Hasiči dále rozebrali požárem zasažené konstrukce a dohasili jednotlivá ohniska hoření.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 950 tisíc korun. "Požár zapříčinila nedbalost, a to konkrétně nesprávně uložený popel," doplnila mluvčí. 

Foto: HZS Kraje Vysočina

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama