Dnes je Pátek, 24. května 2019. Svátek má Jana

Prchal Žďárskem v kradeném autě, najížděl na policejní hlídku. Už je v cele

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 21. února 2019, 20.12 hod.

Ve čtvrtek před polednem krajští policisté pronásledovali osobní vozidlo, které bylo odcizeno v zahraničí. Jeho řidič s vozidlem ujížděl po dálnici D1 ve směru jízdy na Brno. Za Velkým Meziříčím z dálnice D1 sjel a pokračoval v jízdě po silnicích nižších tříd na Žďársku.

 Policisté pokračovali v jeho pronásledování. Řidič nereagoval na opakované pokyny k zastavení a dokonce se na jednu z hlídek snažil najet a přitom narazil do služebního vozidla a toto vozidlo poškodil.

Při této nehodě nebyl nikdo zraněn. U obce Ořechov pak řidič krátce před půl jednou odcizené vozidlo odstavil a z místa utekl a před policisty se skrýval v terénu na neznámém místě.

Vzhledem ke členitosti a rozlehlosti terénu byly na místo a okolí k pátrání po tomto pachateli vyslány dostupné policejní hlídky a do pátrací akce byl nasazen také policejní vrtulník a policejní kynologové se služebními psy.

Vzhledem k tomu, že se v místě pátralo po nebezpečném pachateli, který najížděl na policisty a nereagoval na výzvy k zastavení, bylo prvořadým úkolem ho co nejrychleji zadržet.

Policisté proto v místě realizovali úplnou uzávěru silnice I/37 mezi Osovou Bítýškou a Křižanovem a na silnicích v okolí obcí Kadolec, Ořechov, Heřmanov, Březejc a kontrolovali všechna projíždějící vozidla.

Muže se policistům krátce po patnácté hodině podařilo vypátrat a zadržet. Pátrání a opatření v místě byly odvolány. "Byl umístěn do policejní cely a v současné době probíhají ve věci procesní úkony. V současné době k případu nelze poskytnout bližší informace," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama