Dnes je Čtvrtek, 21. ledna 2021. Svátek má Běla

Předběžné výsledky pitvy: na smrti ženy nalezené v Habrech nese vinu cizí osoba

Autor: David Kratochvíl - Pondělí, 5. srpna 2019, 11.23 hod.

Policisté už mají k dispozici předběžné výsledky pitvy ženy, kterou nalezli ve čtvrtek večer v rybníce v Habrech na Havlíčkobrodsku. Na její smrti nese podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové cizí osoba. 

Jestli jde o pohřešovanou Jitku Z. (48) z Havlíčkova Brodu  musí definitivně potvrdit až výsledek genetického srovnání odebraných vzorků.

V souvislosti s nálezem těla utonulé ženy, kterou objevil ve čtvrtek 1. srpna večer náhodný občan na hladině rybníka mezi obcemi Kámen a Habry na Havlíčkobrodsku, se kriminalisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina obracejí opětovně s naléhavou výzvou o pomoc na veřejnost.

Kriminalisté se obracejí především na řidiče, kteří jezdí na trase mezi Havlíčkovým Brodem a městem Habry, a to nejen po hlavní silnici první třídy, ale také po silnicích nižších tříd vedoucích k rybníku u silnice mezi obcemi Kámen a Habry a používají ve svých vozidlech palubní kamery.

Stejně tak bychom uvítali záběry z palubních kamer vozidel, která projížděla po ulici Zahradnického v Havlíčkově Brodě. Kriminalisté by potřebovali záznamy z těchto kamer, a to od sobotní půlnoci (27. července) do nedělního odpoledne (28. července) do 15.00 hodin.

Současně bychom uvítali případná svědectví řidičů, kteří si mohli všimnout pohybu podezřelého vozidla, které ve stejnou dobu, tedy od sobotní půlnoci do nedělního odpoledne odbočuje z hlavní silnice I/38 k rybníku v blízkosti silnice mezi obcemi Kámen a Habry nebo najíždí na hlavní silnici z komunikace vedoucí od tohoto rybníka.

Stejně tak bychom potřebovali svědectví od případných svědků, kteří by si všimli v době od sobotní půlnoci do nedělního odpoledne pohybu vozidla nebo osob přímo na hrázi rybníka.

"Všechna svědectví, informace ke kamerovým záběrům můžete sdělit na lince tísňového volání 158," doplnila Čírtková.

Jak jsme již v pátek informovali, v rybníce nalezená utonulá žena je s největší pravděpodobností pohřešovaná žena z Havlíčkova Brodu, po které pátráme od neděle 28. července.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama