Dnes je Sunday, 13. 2021. Svátek má Antonín

Při požáru chaty ve Vratkově zahynul mladý muž

Autor: David Kratochvíl - Monday, 18. 2019, 09.56 hod.

Šest jednotek hasičů zasahovalo v sobotu dopoledne u požáru chaty ve Vratkově, místní části obce Rušinov, na Havlíčkobrodsku. Při požáru zemřel muž a dva lidé se zranili.

K ohlášenému požáru vyjely v sobotu 16. listopadu jednotky profesionálních hasičů ze stanic Chotěboř a Havlíčkův Brod společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Malče, Rušinova, Libice nad Doubravou a Horního Bradla (Pardubický kraj).

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla chata v plamenech. Záhy se také částečně propadla střešní konstrukce objektu.

Při požáru zemřel muž (ročník narození 1988). Dva lidé utrpěli zranění a skončili v péči zdravotníků. Jednalo se o muže, který se pokusil z hořícího objektu ještě před příjezdem hasičů na místo události zachránit muže. Druhou zraněnou osobou byla žena, která utrpěla šok. Zdravotníci je po nezbytném ošetření ponechali na místě události.

„První psychickou pomoc rodině zemřelého muže na místě poskytli členové posttraumatického týmu HZS Kraje Vysočina a také policejní psycholog,“ doplnila krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření.

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama