Dnes je Friday, 21. 2022. Svátek má Běla

Při požáru sklepa na Pelhřimovsku se syn s matkou nadýchali jedovatého kouře

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 25. 2018, 10.18 hod.

Jedovatých zplodin se nadýchala matka se synem při požáru sklepa v Kameni na Pelhřimovsku. Záchranka je odvezla do nemocnice. Plameny napáchaly škodu za 60 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření. 

Operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina přijala ve čtvrtek krátce před šestou hodinou večer oznámení o požáru sklepních prostor v rodinném domě v obci Kámen na Pelhřimovsku.

Na místo události vyslal operační důstojník jednotku profesionálních hasičů ze stanice Pacov společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z obce Kámen, Obrataně a Pacova.

Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Zasahujícím jednotkám se podařilo požár velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat. Zakouřené prostory hasiči odvětrali za pomoci přirozené a přetlakové ventilace.

"Při požáru se popálil majitel domu, jeho matka se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Oba skončili v péči zdravotníků, kteří je po nezbytném ošetření na místě události převezli k dalšímu ošetření sanitním vozem do nemocnice," doplnila k tomu krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Požárem vznikla majiteli škoda v předběžné výši 60 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Ilustrační foto: JL

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama